اصطلاحات تلفن ویپ

مشکلات تلفن ویپ
آگوست 22, 2016
آشنایی با استریسک
آگوست 22, 2016

اصطلاحات تلفن ویپ

وقتی که با تعریف ویپ ، انواع تلفن ویپ ، پیکره بندی ویپ و …آشنا میشوید ، با اصطلاحاتی مواجه می شوید که لازم است تا حدودی با این اصطلاحات آشنا باشید. اصطلاحاتی مرتبط با تلفن ویپ ، سرور تلفن ، پروتکل های ویپ و … را در این پست می خوانید.
آشنایی با اصطلاحات تلفن ویپ

IP PBX :
یکی از مهم ترین بخش های تلفن ویپ ،IP PBX می باشد. IP PBX یا Internet Protocol Private Branch Exchange، بخشی برای سوییچ یا تغییر دادن مسیر ویپ به خطوط محلی . این تغییر را ، سوییچ از LAN به WLAN نیز می گویند.  همان طور که مشاهده می کنید ، این عبارات از دو بخش مجزا تشکیل شده است؛ منظور از اینترنت پروتکل ، مسیر انتقال داده ها در قالب بسته ها و یا پاکت های اطلاعاتی است.
بخش دیگری که در این عبارت وجود دارد ، Private Branch Exchange می باشد. این بخش ، سیستم ارتباطاتی و داخلی می باشد که از خطوط مختلف ، به پاسخ گویی تماس ها میپردازد. در این بخش ، سرویس پاسخ گویی خودکار ، منوی های اتوماتیک ، voice mail و انتقال تماس دیده میشود که در واقع امکاناتی که در تلفن ویپ میبینیم ، به علت وجود این سرور می باشد. به طور کلی منظور از PBX ، همان امکاناتی است که ما از یک تلفن ویپ انتظار داریم و همان چیزی است که تلفن را تشکیل می دهد.
Bandwidth:
یکی از مواردی که ممکن است با استفاده از ویپ بار ها به آن برخورد کنید ، Bandwidth یا پهنای باند است. منظور از پهنای باند در تلفن ویپ ، حجم اطلاعات صوتی یا تصویری می باشد که با استفاده از خطوط اینترنت و پروتکل ها ، جا به جا میشود. نحوه ی احتساب این دیتا ، بر اساس بیت بر ثانیه است و می توانید این مورد را هزینه هایی که برای شما فاکتور میشود ، مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *